Úvod » Služby » Interaktívne čítanie

Ukážková hodina ZADARMO

„Kde bolo tam bolo, čítanie sa stalo súčasťou života princezien a princov. Uvedomovali si, že pri interaktívnych rozprávkach a príbehoch sa veľa dozvedia, posilnia svoju vnímavosť, zlepšia vyjadrovanie a naučia sa vnímať morálny aspekt situácii.“

Prečo si vybrať práve interaktívne čítanie ? Čítanie je pre deti niečím kúzelným, výnimočným, podmanivým. Pri rozprávke, alebo príbehu zabúdajú na všetko, vnárajú sa do sveta fantázie a snov. V knihe je možné všetko. Zabiť draka, aj chovať sliepky v byte na 7. poschodí:) A kto by sa nechcel na pár minúť stať rytierom a zachrániť princeznú? Alebo pomáhať riaditeľovi zoologickej záhrady s kŕmením levov? Každá kniha je jedinečná a každá má iné posolstvo. Interaktívne čítanie pomáha dieťaťu rozvíjať reč, pamäť, vnímavosť aj uvedomovanie si súvislostí. Pri správnom vedení sa dieťa naučí aktívne počúvať, interagovať a časom samo z príbehu vyberať to podstatné. Vedeli ste, že morálne hľadisko vnímajú už veľmi malé deti a že vysvetľovaním zažitých situácií sa v nich morálne postoje upevňujú? A vedeli ste, že ak sa o morálke, etike a „fungovaní sveta“ rozprávate s deťmi počas pútavého príbehu, aktívne tým zvyšujete šance na hlbšie upevnenie týchto postojov?

Komu je interaktívne čítanie určené ? Interaktívne čítanie je určené pre deti od 2 do 8 rokov ( 1. a 2. ročník ZŠ ) a zabezpečujeme ho ako vo forme krúžku pre škôlky, školy a materské centrá.

Aká je organizácia krúžku ? Interaktívne čítanie trvá približne 45 minút ( záleží od výberu knižky a rozbehnutej diskusie, no snažíme sa aktivitu ukončiť vždy max. do 60 minút ), počas ktorých lektorka prečíta deťom rozprávku/ príbeh/ poviedku. Počas čítania zapája deti tak, aby bola pre nich knižka pútavá a po dokončení príbehu nasleduje riadená diskusia. Diskusia je iniciovaná lektorkou vopred pripravenými, cielenými otázkami a podnetmi k aktivite malých poslucháčov a je vedená tak, aby bolo dieťa podnecované k rozvoju kreativity a fantázie ( napr. dokončenie príbehu ), rečového prejavu ( jednoslovné odpovede, alebo súvetia ) a tvorivosti ( nakresliť obrázok ). Aktívne počúvanie a zapájanie sa do deja posilňuje sebavedomie dieťaťa a zároveň vytvára väčší priestor na ukladanie vedomostí ( počujem-vidím-skúsim-komentujem-zapamätám si )

Aká je cena krúžku ?

Cena pre deti 4€/ dieťa/ 45minMin. počet detí na krúžku je 8, maximálny 14. Pri vyššom počte detí nás, prosím, neváhajte kontaktovať, podmienky si dohodneme individuálne.